Hakkımızda

Dülger Hukuk Bürosu 2006 yılında Doç. Dr. Murat Volkan Dülger tarafından kurulmuş olup çalışma alanlarına her geçen gün yenilerini ekleyerek teknoloji ve çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde büyümeyi sürdürmektedir. Dülger Hukuk Bürosu bu büyümeyi sürdürürken butik çalışma prensibinden de vazgeçmemiştir.

Güvenilir, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip eden, müvekkil odaklı ve kaliteli hizmet anlayışından ödün vermemektedir. Deneyimli, özverili ve geniş kadrosuyla yerli ve yabancı şirketlere, kurumlara ve bireylere en iyi şekilde hizmet sunmaktadır. Avukatlık hizmeti ve hukuki danışmanlığının sadece ihtilafları çözmek değil, aynı zamanda ihtilafların oluşmasını engellemek olduğu inancıyla, genç, dinamik ve deneyimli kadrosuyla yola çıkan Dülger Hukuk Bürosu;

  • Hukukun işlemesini, güç ve statik kurallardan oluşan bir bütün değil, sürekli gelişen yaşamın bir parçası olarak görerek,
  • Uyuşmazlıkların çözümünde kalıplara bağlı yaklaşımın yerine geniş bir vizyon ve süratle çözümlere ulaşmak amacıyla hareket etmeyi prensip edinerek,
  • Müvekkil ile kurulacak ilişkinin ilk kuralının, mesleki ve özel hayata dair paylaşılan tüm bilgilerin gizlilik çerçevesinde, özenle saklanması gerektiği bilincine sahip olarak,
  • Başlanan hukuksal sürecin her aşamasında müvekkili bilgilendirme prensibiyle hareket ederek, deneyimli ve dinamik kadrosuyla hizmet veren bir hukuk ve danışmanlık ofisidir.

Kuruluşundan bu yana Şirketler Hukuku, Borçlar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi Hukuku, Taşımacılık ve Lojistik (Gümrük) Hukuku, Tüketici Hukuku, Bilişim Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku alanlarında faaliyet göstermektedir.

Çalışma Alanlarımız

Bilişim Hukuku

Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte bugün artık sanal alanın da hukuki düzenlemelerin geçerli olduğu bir alan olduğu tartışmasız bir biçimde kabul edilmektedir.

 Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku

Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku kuruluşundan bu yana büromuzun uzmanlık alanlarının başında gelmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Kişisel verilerin korunması hakkını düzenleyen özel bir kanun olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girmesiyle beraber; kişisel veriler büyük bir merak konusu haline gelmiş ve her kesimden konuya ilgi duyulmaya başlanmıştır..

Yapay Zekâ Hukuku

Günümüz teknolojisinin geldiği son nokta olan yapay zeka ve yapay zekalı varlıklar alanında faaliyetlerimiz yoğunlaşmaktadır.

İş Hukuku

İşçi alacakları, kıdem ve ihbar tazminatı, işe iade davası, fesih ve istifa gibi konularda da çalışmalar yapmaktayız.

Ticaret Hukuku

 Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında her türlü şirket faaliyet ve işlemleri ile ticaret hukukuna ilişkin konularda hukuki görüş ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku

Rekabetçi küresel pazarda olağanüstü bir hızla gelişen ve değişen teknoloji ve ürünler, fikri ve sınai hakların da etkin şekilde korunmasını zorunlu kılmıştır.

 Tüketici Hukuku

Tüketimin insan hayatında büyük yer kaplamasıyla hukuki çözümlere olan ihtiyaç gittikçe artmıştır.

  • Neler Yapıyoruz?

    Kuruluşundan bu yana özellikle Bilişim Hukuku ve Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanlarında faaliyet gösteren Dülger Hukuk Bürosu, bunların yanında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Yapay Zekâ Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku ve Tüketici Hukuku alanlarında da faaliyet göstermektedir.

  • Nasıl Yapıyoruz?

    Güvenilir, dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip eden, müvekkil odaklı ve kaliteli hizmet anlayışından ödün vermemektedir. Deneyimli ve özverili kadrosuyla yerli ve yabancı şirketlere, kurumlara ve bireylere en iyi şekilde hizmet sunmaktadır.